Start » Bezpłatny Magazyn FotoGeA.com

Bezpłatny Magazyn FotoGeA.com

Zaprenumeruj FotoGeA.com
najstarszy i najciekawszy polski
e-magazyn o fotografowaniu i podróżach

okladka fotogea 2016

w każdym numerze:

:: ponad 100 efektownych zdjęć

:: reportaże z niezwykłych miejsc

:: praktyczne porady dla fotoamatorów i podróżników

:: recenzje i testy

 

Dołącz do grona prawie 15.000
zadowolonych prenumeratorów!

 

Łamy FotoGeA.com wypełniają relacje pasjonatów podróżowania i miłośników fotografowania, którzy wyruszają w odległe zakątki świata z ciekawości i potrzeby serca. Każda z tych podróży jest niezwykła, a relacja prawdziwa, osobista. Nie piszemy niczego pod marketingowe dyktando reklamodawców, nie relacjonujemy luksusowych wycieczek podróżników celebrytów, którzy nie ruszą się z miejsca, jeśli nie zapłaci się im worka pieniędzy.

Okazuje się, że wiele osób realizuje swoje pasje, nie narzekając na puste portfele, brak doświadczenia czy zbyt zaawansowany wiek. Piszecie, że nasze opowieści inspirują Was do spełniania Waszych marzeń. Bardzo się z tego cieszymy! Dlatego nadal będziemy tworzyć FotoGeA.com. Będziemy eksperymentować, wprowadzać nowe rubryki, czasami będziemy wracać do dawnych form.

Ukazuje się od maja 2010 r.

 

Nieustannie staramy się aby artykuły i zdjęcia zamieszczane w FotoGeA.com największym polskim e-magazynie o fotografowaniu i podróżach opisywały miejsca nietuzinkowe. Chcemy też by znane okolice były pokazywane z odmiennej, niezauważanej do tej pory strony.

Aby otrzymywać bezpłatny miesięcznik FotoGeA.com
(w elektronicznym formacie PDF)
wystarczy wypełnić ten formularz:

Zgadzam się z Polityką Prywatności

FotoGeA.com e-magazyn o fotografowaniu i podróżach nieustannie podpowiada cele najciekawszych podróży, rzetelnie relacjonuje wojaże oraz doradza gdzie i jak fotografować. FotoGeA.com – inspiruje i jakże często zaskakuje.

Oto co zawiera najnowszy numer FotoGeA.com ,
który za chwilę otrzymasz!

bagan

:: Bagan – magiczny dzień w bajkowym mieście. 

Spędziłem w Bagan 5 dni, ale jeden z nich był wyjątkowy pod każdym względem już od samego rana. Aleksei obudził mnie znacznie wcześniej niż zwykle i zaproponował odwiedzenie z aparatami pobliskiego targu. Uprzejmi, uśmiechnięci ludzie zajęci swoimi sprawami i handlem zdawali się nie zwracać na nas uwagi. Kiedy mieliśmy już wracać do hotelu pojawiły się jeszcze mniszki, które jak co dzień robiły obchód miasteczka zbierając jałmużnę w postaci jedzenia.
Tekst i zdjęcia: Robert Duczkowski, www.robertduczkowski.com

 

indie

 

:: Przemierzyć Indie i nie zwariować

… przede wszystkim należy zaopatrzyć się w poczucie humoru i dystans, dystans do siebie, otoczenia i …. czasu!
To pomaga bardziej niż wszystkie szczepionki, tabletki na biegunkę, ochrona przeciwsłoneczna i przeciwmalaryczna. Poczucie humoru ocali Ci dzień, gdy siódme poty wytrzęsie z Ciebie autobus,gdy zgniecie natłok Hindusów przy kasie, gdy rikszarz będzie udawał przez 15 kilometrów, że wie gdzie Cię wiezie. Albo, gdy ogłuchniesz od donośnego trąbienia aut, opóźnienie pociągu wyniesie 17 godzin, gdy dopadnie Cię tłum taksówkarzy lub nawet jedna, wyjątkowo zdeterminowana żebraczka, a wreszcie, kiedy spędzisz 3 dni w toalecie, bo napiłeś się butelkowanej wody w luksusowym hotelu…

Tekst i zdjęcia: Kasia Staniszewska

sahara_lubarski

 

:: Kolory Sahary

Algieria to jeden z największych krajów świata – jego rozległość obrazuje następujące porównanie. Lot z Frankfurtu do Algieru, położonego nad Morzem Śródziemnym, trwa dwie godziny i tyle samo zajmuje podróż z tego miasta do Djanet, kilkunastotysięcznego ośrodka administracyjnego w południowo-wschodnich krańcach terytorium. Od wielu lat pełni on także funkcję garnizonu, teraz jest to szczególnie ważne, kiedy w sąsiedniej Libii panuje kompletny chaos społeczno-polityczny, a przez Niger i Libię wiedzie główny szlak tranzytu emigrantów z Afryki Zachodniej do Europy. Zdecydowałem się na ten wyjazd z dwóch powodów: pierwszy – od dawna marzyłem o dłuższym pobycie na pustyni, drugi – ciekawy festiwal muzyczny lokalnej społeczności, mało znany, a przez to autentyczny.

Tekst i zdjęcia: Mirosław Lubarski

Zapraszamy do lektury!

Kim jesteśmy?

FotoGeA.com jest elektronicznym magazynem o fotografowaniu i podróżach, czyli dwóch rzeczach, które w życiu są najciekawsze. Co ważne jest także całkowicie bezpłatny. Ukazuje się od 2010 roku. Redakcja publikuje go wyłącznie w formacie pdf możliwym do przeczytania na monitorze każdego komputera i tabletu. Jest dostępny tylko w sieci Internet. Autorzy artykułów przekazują swoje doświadczenia i spostrzeżenia na temat fotografowania i podróżowania w różnych częściach świata. Nie brakuje także praktycznych uwag i porad. Miesięcznik jest skierowany do szerokiego grona fotoamatorów i miłośnika podróżowania. Miesięcznik od początku kierowany jest przez Marka Waśkiela który w magazynie połączył dwie swoje pasje – fotografia (foto) oraz podróżowanie i poznawanie Ziemi (greckie słowo gē oznacza ziemię). Stąd FotoGeA nazwa tego periodyku.

Pozdrawiam

Marek Waśkiel
redaktor naczelny FotoGeA.com

Kliknij i dołącz do naszych Przyjaciół na Facebooku